Masło czosnkowe

On 19 lipca 2012 by a dupa rośnie

Jakiś czas temu wymyśliłam sobie, że zrobię masło… Takie zwykłe, domowe masełko. Wiedziałam (no i to raczej odkrycie nie było:-), że masło powstaje ze śmietany. Kupiłam więc śmietanę 30% (300ml), wlałam ją do miksera i ubijałam i ubijałam. Całe szczęście, że nie musiałam tego robić ręcznie! Hihi!

Najpierw zrobiła mi się bita śmietana. Ubijałam dalej… aż tu nagle zaczęła pojawiać się woda… Spróbowałam..hm… nie przypominało już w smaku śmietany… No i znowu zaczęłam miksować… . Aż tu nagle….: Tomek! Tomek! Wyszło mi masło!!!! Zrobiłam masło!!!!!!! (cieszyłam się jak dziecko:-)

No ale może po kolei…:

W momencie gdy zaczęła się pojawiać woda (czyli maślanka) ubijałam dalej, do czasu gdy powstały grudki masła. Maślanki było już naprawdę sporo, więc wyciągnęłam bryłki i umieściłam w niewielkim sitku. Odcisnęłam nadmiar wody, a następnie dodałam przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku. Masło z czosnkiem wymieszałam drewnianą łyżką i ręcznie uformowałam kulkę.

Masło włożyłam do lodówki.

Proponuję posmarować nim kromkę świeżo upieczonego chleba, dodać pomidorka i odrobinę pieprzu…

Oczywiście zamiast czosnku można dać: koperek, pietruszkę lub szczypiorek. Ogranicza was tylko własna wyobraźnia!

Kasia

2 komentarze to “Masło czosnkowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody. Dz. U 1994 nr 24 poz.83
  • Kategorie