VII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu- zaproszenie

On 5 sierpnia 2013 by a dupa rośnie

ofds zaproszenie

Kiedy dowiedziałam się, że wezmę udział w Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku jako ‚blog partnerski‚, bardzo się ucieszyłam:-) Nie brałam nigdy wcześniej udziału w tak dużym przedsięwzięciu, więc potraktuję te dni jako małe, osobiste wyzwanie!

OFDS jest wydarzeniem, które będzie się odbywać w dniach 15-18 sierpnia w Poznaniu i z tego co się orientuję, z roku na rok organizowany jest z coraz większą pompą.

Po podaniu wyników przez jury odnośnie wybranych przez nich blogów-‚vipów’;p przyszedł czas na małe wątpliwości… Co tu zrobić z noclegiem? Średnio będzie się opłacać wynajęcie dla nas hotelu, więc trzeba było odświeżyć kontakty. Padło na kuzyna, z którym kumplowałam się jako dzieciak, a potem nasze drogi się jakoś rozminęły. Całe szczęście Bartek nie dość, że się zgodził, to jeszcze nam odstąpi swoją chatkę, bo mniej więcej w tym czasie wyjeżdża. (Jak to dobrze móc polegać na rodzinie:-)

Nie będę Was zanudzać faktami, co dokładnie będzie się działo podczas tego festiwalu, ponieważ program jest szczegółowo przedstawiony na stronie internetowej. Nie mniej jednak przedstawię Wam wydarzenia, w których zamierzam wziąć udział:

15 sierpnia

 • „Food design i molekuły” (REforma Studio); Będą to warsztaty kulinarne bazujące na kuchni molekularnej (trudne słowo). Zawsze mnie ten temat kręcił, więc z wielką ochotą wybierzemy się na niego. Kiedyś miałam już przyjemność widzieć jak można produkować kawior z octu balsamicznego i miałam przy tej okazji kupę radości. Liczę więc na to, że będzie się kurzyło oraz dymiło i że zrobimy coś z niczego!
 • żeby dupsko za bardzo nie urosło, podejdziemy także do Namiotu Zdrowia (na Starym Rynku), w którym przeniesiemy się do „Krainy Sałatek”. Z tego co się orientuję będą w nim tworzyć dzieła z zieleniny kulinarni blogerzy:-)
 • …a skoro o blogerach mowa, o godzinie 16tej, również na Starym Rynku na scenie głównej, będzie można zobaczyć w akcji MarysięDorotę i Pawła. Są to osoby, które znam z blogosfery i chętnie podpatrzę jak będą walczyć z garnkami:-)
 • podejdziemy również obejrzeć coś, co nazywa się Pierekaczewnik- ponoć to jest jakiś tatarski przysmak. Nigdy go nie jadłam, a wyguglowanie niewiele daje, więc chętnie popatrzę i posmakuję!
 • będziemy także szwendać się po rynku po różnych stanowiskach próbując nie wydać przy tym całej kasy z konta;p  Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ poszczególnych wystawców będzie ponad 120!!!! Nie omieszkamy spróbować serów, wędlin, a także skubnąć czegoś, co się bambrzok nazywa. Oj, powinno być pysznie!
 • gdyby nam było mało atrakcji tego dnia, wieczorem wpadniemy na koncerty. Nazwy zespołów niestety niewiele nam mówią, ale lubimy poznawać nowe klimaty, wiec powinno być mega ciekawie:-)

16 sierpnia

 • spotkanie poświęcone „Polskim Cydrom” (Muzeum Cafe), które poprowadzi pan Hieronim Błażejak- Mistrzunio w kategorii ‚%’ 🙂 <powinno być wesoło…, dobrze, że będę mieć kierowcę, hihi>
 • warsztaty kulinarne „Blogujemy i gotujemy z głową” (SPOT), które będą prowadzone przez Kasię Szatkowską- głównodowodzącą BlogerChefa.
 • warsztaty ostrygowe (restauracja Toga)- tyle sprzecznych opinii słyszałam na temat ostryg, że w końcu sama muszę je spróbować! Owoce morza uwielbiam, ale z ostrygami nie miałam jeszcze do czynienia, więc czas nadrobić zaległości… .

Na wszystkie wyżej wymienione warsztaty z pewnością pójdę, nie wiem natomiast jak będzie wyglądała sytuacja z kolejnymi dniami. Jak coś, to będziemy decydować mega spontanicznie!

I z tego miejsca chciałabym Was serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w Festiwalu Dobrego Smaku. Możecie ten czas spędzić zarówno kulturalnie jak i towarzysko. Każdy znajdzie coś dla siebie- od małego, do starego. I ten, który lubi chodzić do kina i ten, który woli…sobie…łyknąć;p Od rana do wieczora przez 4 dni czeka na Was wyśmienita i smaczna zabawa! Jeśli nie macie jeszcze planów na (prawie) ostatnie dni wakacji- dołączcie do nas!!!

2 komentarze to “VII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu- zaproszenie”

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody. Dz. U 1994 nr 24 poz.83
 • Kategorie