Krój, gotuj, wow!

_DSC0597

Książki kucharskie z reguły zachwycają przepięknymi zdjęciami potraw. To one przede wszystkim przyciągają naszą uwagę w księgarniach.

A co by było, gdyby książka zamiast apetycznych dań miała… rysunki? Takie jak z komiksu?

Odpowiedź jest jedna: byłaby przebojem!!

Jakiś czas temu otrzymałam do recenzji książkę o ciut zaskakującym tytule ‚Krój, gotuj, wow!’ od wydawnictwa Insignis. Już po wstępnym przekartkowaniu wiedziałam, że to jest to!

Książka jest przede wszystkim oryginalna. Nie znajdziecie drugiej takiej na polskim rynku (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo:-)

‚Krój, gotuj, wow’ jest komiksową wersją włoskiej kulinarnej biblii ‚Il cucchiaio d’argento/Srebrna Łyżka’. Z tej właśnie książki pochodzi 50 przepisów, które zostały najzwyczajniej w świecie… narysowane. Dodajmy- narysowane z niesamowitym smakiem!

We wstępnie książki znajdziecie sporo ciekawych informacji o tym jak się je we włoskim stylu, a także poczytacie o krajobrazie i klimacie panującym w słonecznej Italii. Poznacie także najważniejsze włoskie składniki oraz regionalne potrawy. Nie zabraknie także wiadomości o kulinarnych technikach i wskazówkach dotyczących zakupów.

_DSC0599

Książka została podzielona na następujące działy:

_DSC0598

_DSC0602

Składniki użyte do przepisów zostały zarówno narysowane jak i podpisane. Praktycznie wszystkie bez większych problemów kupimy w Polsce, a w razie czego zawsze możemy poratować się zamiennikiem. Produkty użyte są średnio-drogie lub tanie.

_DSC0604

_DSC0603

_DSC0605

Wszystkie kolejne etapy przygotowania potrawy są bardzo szczegółowo przedstawione. A dzięki temu, że są także narysowane, z łatwością można sobie wyobrazić jak i co po kolei wykonać. Jest to znaczne ułatwienie dla osób, które dopiero uczą się gotować.

Rysunki są bardzo estetyczne i … sympatyczne:-) I wyjątkowo podoba mi się czcionka użyta w książce. A w dokładniej mówiąc- czcionki. Książka dzięki temu nabrała dodatkowej oryginalności.

_DSC0608

_DSC0607

Efekt finalny potrawy/deseru został (jakżeby inaczej?:-) pięknie zobrazowany:

_DSC0611

_DSC0610

_DSC0614

Książka napisana jest także w lekko humorystyczny sposób:

_DSC0612

_DSC0617

Tuż za przepisami znajdują się ‚uwagi do przepisów’, w których znajdziemy tzw. legendę do przepisów oraz drobne porady; wyjaśnienie pojęć niektórych ‚technik kulinarnych’ oraz przydatny ‚słowniczek’:

_DSC0620

_DSC0619

_DSC0618

W książce znajdziemy także mega przydatne menu na poszczególne pory roku i okazje- ile razy zastanawialiście się co i w jakiej kolejności podać? Książka daje wam gotową odpowiedź!:

_DSC0621

A komu mogę polecić tę książkę??

WSZYSTKIM!

Dosłownie:

I dużym i małym.

Tym, którzy potrafią gotować i tym- co wręcz przeciwnie!

I babeczkom i facetom!

Każdemu się spodoba!! Gwarantuję!

_DSC0622

/Dziękuję serdecznie wydawnictwu Insignis za przesłanie książki do recenzji!!/

Comments are closed.

  • Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody. Dz. U 1994 nr 24 poz.83
  • Kategorie