Kuchnia. Produkty spożywcze z czterech stron świata

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (1)

Od dawna chciałam mieć tę książkę, ale jakoś tak nie było okazji. Bo za droga, bo za duża no i gdzie ja ją będę trzymać? Ale wiedziałam, że prędzej czy później i tak wpadnie w moje ręce:-))

Sprezentowali mi ją moi dziadkowie, na 30 urodziny!!

Pojechałam do księgarni odebrać swoją przesyłkę. Pani nie mogła jej znaleźć na ‚tradycyjnej’ półce z książkami, więc zasugerowałam, że książka jest nieco większych rozmiarów… . Pani zaczęła więc jej szukać na podłodze… . Z bananem na twarzy przytaszczyłam przeogromną paczkę do auta:-)

Po powrocie do domu zrobiłam długo oczekiwany unboxing. Tak naprawdę nie wiedziałam, czego się spodziewać, ponieważ książki nigdy wcześniej na oczy nie widziałam.

Książka po odpakowaniu przerosła moje oczekiwania!! (No, może za wyjątkiem okładki, która dupy nie urywa). Jest to przepięknie wydany przewodnik po jedzeniu, w którym znajdują się w setki produktów z różnych zakątków świata. Album jest w mega grubej okładce, jest bardzo ciężki i przez to raczej nie sprawdzi się jako typowa książka ‚do poduszki’.

Spis treści został podzielony na następujące działy:

 • produkty podstawowe (czyli: oliwy, oleje, tłuszcze, przetwory mleczne, dodatki do pieczenia, sól, ocet itp.)
 • zioła
 • przyprawy
 • zboża
 • ryby
 • owoce morza
 • warzywa
 • mięso
 • dziczyzna i drób
 • szynki i kiełbasy
 • sery
 • owoce

Każdy podrozdział opatrzony jest wstępem, w którym znajdziemy odrobinę historii, ciekawostek i informacji o poszczególnych produktach. Poza tym, znajdziemy opisy podstawowych produktów z danej kategorii wraz z ich zdjęciami i krótkimi opisami.

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (2)

Strony albumu są bardzo przejrzyste i ogląda się go ze smakiem oraz z dużym zaciekawieniem. Fotografie produktów są przepiękne, a w szczególności podobają mi się zdjęcia ziół, warzyw i owoców. Przeglądając poszczególne kategorie, aż leci ślinka! (A w szczególności od strony 258:-)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (3)
kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (4)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (5)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (12)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (10)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (15)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (14)

Dzięki temu albumowi można choć troszkę liznąć egzotyki, poznać kompletnie nowe produkty, takie jak: tamarillo, mini-kiwi, tykwę wężową czy też czarną kukurydzę. Szkoda tylko, że nie można ich przy okazji spróbować… .

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (11)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (16)

Wszystkie rozdziały są bardzo ciekawe, a jednym z fajniejszych jest ten poświęcony makaronom. Jestem wielką makaronową fanką i z miłą chęcią przeglądam sobie kolejne zdjęcia z przeróżnymi, fantazyjnymi kształtami klusek.

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (8)

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (9)

Oczywiście każdy w tym albumie znajdzie coś dla siebie. Także mięsożercy będą nim zachwyceni! Album przedstawia nie tylko różne rodzaje mięsa czy wędlin, ale także pokazuje w jaki sposób sprawia się mięcho i przedstawia podział półtuszy (może w końcu nauczę się, gdzie co jest?:-).

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (13)

W książce znajduje się także kilka porad i wskazówek dot. niektórych produktów- np. jak przygotować dany składnik do dalszej obróbki, jak wyjąć z niego pestkę, jak go gotować i inne takie fajne mądre.

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (18)

Podsumowując- książka jest zdecydowanie warta swojej ceny! A jeśli jest kupiona z powodu jakiejś ważnej okazji, czy dostałeś ją od ważnych Ci osób- zyskuje podwójnie na wartości!:D

Warto mieć ją w swojej kulinarnej biblioteczce!

kuchnia. produkty spożywcze z czterech stron świata (17)

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody. Dz. U 1994 nr 24 poz.83
 • Kategorie