Recenzja książki ‚Superfood na co dzień’

superfood na co dzień (1)

Oto kolejna książka Jamiego na mojej kulinarnej półce. Życia mi nie starczy, żeby wypróbować wszystkich jego przepisów, ale mam cichą nadzieję, że dane mi będzie posmakować choć części jego rewelacyjnych pomysłów!

Tym razem Jamie postawił na naszą długowieczność:-) I choć jego dotychczasowe książkowe propozycje były konsultowane z dietetykami, tak tym razem Jamie poszedł o krok dalej- podczas tworzenia przepisów naradzał się z wieloma lekarzami i naukowcami, rozpoczął przy okazji studia dietetyki oraz odbył kilka ciekawych podróży w miejsca, w których ‚żyje się lepiej’.

superfood na co dzień (2)

superfood na co dzień (13)

Na półwyspie Nicoya w Kostaryce Jamie dowiedział się, że tamtejsi ludzie zawdzięczają swoją długowieczność jedzeniu różnorodnych owoców w dosyć dużych ilościach. Natomiast mieszkańcy greckiej wyspy Ikarii używją w swoich kuchniach sporych ilości ziół uprawianych w przydomowych ogródkach, ograniczając przy tym ilość soli. Mieszkańcy wyspy Okinawa skupiają się przede wszystkim na porannych, grupowych ćwiczeniach. I choć różni ludzie mają różne pomysły na to, co zrobić by żyło się lepiej i zdrowiej- to łączy je jedno: zdrowy tryb życia… .

Jamie skorzystał z wszystkich rad oraz wskazówek i stworzył ok. 100 wypasionych przepisów na:

  • śniadania
  • drugie śniadania
  • kolacje
  • przekąski
  • napoje

superfood na co dzień (3)

Najbardziej przypadły mi do gustu śniadaniowe przepisy, bo są po prostu najbardziej przystępne. Dania zaprezentowane w dziale ‚kolacje’ wychodzą niestety -na moje oko- dosyć drogo i raczej tylko na ‚specjalne okazje’.

superfood na co dzień (4)

superfood na co dzień (11)

superfood na co dzień (10)

Przepisów jest cała masa. I wszystkie są typowo ‚Oliverowe’:-) Czyli: piękne, kolorowe, pomysłowe. Mnie kusi już od dawna granola w proszku, ale ponieważ spalił mi się blender, muszę poczekać do Gwiazdki- ponoć pod choinką znajdę coś ciekawego;p

Dania są jak zawsze przepięknie zaprezentowane- na klimatycznych talerzach, romantycznych miseczkach oraz w słoikach…. . Zdjęcia potraw po prostu powalają:-)

superfood na co dzień (6)

superfood na co dzień (7)

superfood na co dzień (8)

superfood na co dzień (9)

superfood na co dzień (5)

superfood na co dzień (12)

Wszystkie zaprezentowane dania są bardzo zachęcające i stworzone z myślą ‚zrównoważonego talerza’:

superfood na co dzień (14)

Ponadto z książki dowiemy się co nieco o wpływie snu na nasze zdrowie, o tłuszczach, białkach i itd., a także o piciu wody i alkoholu.

Książka ta jest dobrym przewodnikiem i jeśli tylko chcecie zmienić swoje życie na lepsze, sprawcie sobie tę książkę pod choinkę. Nie będziecie rozczarowani!

superfood na co dzień (15)

 

 

Comments are closed.

  • Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody. Dz. U 1994 nr 24 poz.83
  • Kategorie