Blogujemy i gotujemy (z głową)- w SPOT. to eat (OFDS)

spot gotujemy z głową (6)

Coś mi się wydaje, że zaczniemy częściej przyjeżdżać do SPOTa, bo ilekroć tam jesteśmy, zawsze jest miło i sympatycznie. I smacznie. Byliśmy tam co prawda zaledwie dwa razy, bo trochę kilometrów mamy do Poznania, ale uwierzcie mi- warto troszkę przejechać, żeby móc spędzić naprawdę miłe chwile. Tym razem zawitaliśmy tu podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku.

Warsztaty były prowadzone przez niezwykle serdeczną Kasię Szatkowską (W krainie smaku) i odbywały się pod hasłem ‚Blogujemy i gotujemy z głową’, czyli co za tym idzie…na spotkaniu były obecne blogerki: Pin up cooking looking, Domowe wypieki, Everyday flavours, Przy kubku kawy, Obados na obiados oraz Zdrowe odżywianie. Celem spotkania było pokazanie w jaki sposób można gotować smacznie, a zdrowo. Poznaliśmy też elementy kuchni molekularnej.

spot gotujemy z głową (7)

spot gotujemy z głową (8)

Na początku podzieliliśmy się na małe zespoły. Byłam w parze z Tomkiem (jakoś tak wyszło:). Każdy otrzymał bojowe zadanie do wykonania. Nam przypadły w udziale jagodowe desery. Podobało mi się to, że nie było żadnej rywalizacji, każdy sobie pomagał i było miło i cieplutko. Taką atmosferę na warsztatach to ja uwielbiam!!!

Mogliśmy zarówno bazować na podanych przepisach, jak i urozmaicać coś po swojemu. Mieliśmy sporo różnych dodatków, które mogliśmy z powodzeniem korzystać. Ponieważ te warsztaty odbywały się zaraz po sereowym spotkaniu, otrzymaliśmy przeróżne produkty do użycia w naszych przepisach. Były to sery marki SpomlekOld Poland (Bursztyn, Rubin i Szafir)oraz smakowe sery z Radzynia Podlaskiego (gouda z wasabi, z pomidorami, z imbirem oraz z kozieradką). A jeśli tylko pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, Kasia chętnie służyła radą.

Oprócz deserów, przygotowaliśmy z Tomkiem także miodowy kawior oraz przystawki z serem i grahamem z pestkami dyni upieczonym w domu przez Kasię.

Oto przysmaki zrobione podczas spotkania:

  • rubin z miodowym kawiorem, na domowym grahamie

spot gotujemy z głową (14)

spot gotujemy z głową (11)

  • pudding chlebowy z szynką i Bursztynem

spot gotujemy z głową (3)

  • krem pomidorowy z soczewicą i pomarańczową pianką

spot gotujemy z głową (15)

  • quinoa z pieczonymi pomidorkami, ciecierzycą i Szafirem

spot gotujemy z głową (2)

  • Saltimbocca z szałwią

spot gotujemy z głową (1)

  • pieczone drobiowe babeczki z serowymi czapeczkami

spot gotujemy z głową (4)

  • jagodowe serniczki z nutą kardamonu z melisą

spot gotujemy z głową (13)

  • porzeczkowe galaretki z owocami goji

spot gotujemy z głową (5)

Zachęcam do obejrzenia reszty zdjęć z warsztatów- KLIK!

spot gotujemy z głową (9)

spot gotujemy z głową (18)

spot gotujemy z głową (16)

spot gotujemy z głową (17)

spot gotujemy z głową (10)

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody. Dz. U 1994 nr 24 poz.83
  • Kategorie