Świąteczne pierniczenie z klasami (ZE3 Zielona Góra)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (47)

Kiedyś tam wymyśliłyśmy sobie z Karoliną, że zabierzemy nasze klasy do studia kulinarnego Look&Cook w Zielonej Górze w ramach klasowych Mikołajek, na pieczenie pierniczków.

Wzięłam więc sprawy w swoje ręce i zajęłam się organizacją tego jakże wielkiego przedsięwzięcia. Nie wystarczyło bowiem po prostu przyjść, ulepić i wyjść:-)

Potrzebny był odpowiedni biznes plan:

Dwa tygodnie wcześniej przed godziną zero zaprosiłam do siebie mamę Tomka, żeby upiec wersję testową pierniczków, obliczyć ile mniej więcej sztuk wychodzi, ile potrzeba czasu, ile składników oraz na ile grup/po ile osób podzielić klasy.

Kiedy lista produktów była już gotowa, trzeba było zajechać do ulubionego sklepu-w-którym-mają-wszystko i kupić niezbędne produkty. Po duperele do ozdabiania pierniczków podjechałam natomiast z Karolcią do pewnego sklepu, w-którym-mają-wszystko-do-dekoracji-z-cukru-i-czekolady.

3 dni przed warsztatami zawiozłam pełne siatki miodu, mąki i innych takich fajnych do studia. (Dobrze mieć chłopa w takich sytuacjach, bo pomógł mi w taszczeniu tych kilogramów… ).

W poniedziałek dodatkowym opiekunem podczas warsztatów była Marta, bo Karolcia się rozchorowała i trzeba było znaleźć zastępstwo.

Do studia jechaliśmy 2 autobusami, z jednego końca miasta na drugi. Dosłownie. Dosyć długo czekaliśmy na przystankach, bo mieliśmy niezbyt udane połączenie i ciut nas wywiało:-/

Po przyjechaniu do studia, przypomnieliśmy sobie zasady pracy w kuchni, pogadaliśmy chwilę o świątecznych tradycjach, odzialiśmy się w fartuszki i wzięliśmy się ostro do roboty.

Uczniowie byli już wcześniej podzieleni na grupy, także każdy wiedział z kim ma pracować. Dzieciaki dzielnie walczyły z mąką, miodem i wałkami. I duuuuuuuużo przy tym mówiły… . I głośno…:-) (Od nadmiaru cukru??:-)Hmmm…). Upiekliśmy całe mnóstwo pysznie pachnących pierniczków, które później zostały przez dzieciaki piknie udekorowane!

Każdy zabrał po reklamówce/pudełku pierniczków z myślą, że będzie miał wspaniałą wyżerkę na święta… . Niestety nie wszystkie pierniczki doczekały świąt…:-))

Wróciłam do domu po południu.

Padłam jak zabita:-)

Na drugi dzień – powtórka z rozrywki- ta sama droga, pogoda ciut lepsza, tylko dzieci ciut starsze i jakby nieco… spokojniejsze:-)

Wprowadziłam kilka poprawek i zdecydowanie sprawniej nam poszło tego dnia. Piekliśmy z nieco mniejszej porcji składników, wobec czego było więcej czasu na ozdabianie pierników. Każdy się mógł poczuć jak mały artysta! Powstały naprawdę niezłe dzieła sztuki, które będzie ciężko potem zjeść…:-) (Bo obstawiam, że mimo wszystko chociaż część do świąt dożyje:-)

To były dwa naprawdę intensywne dni. Cieszę się bardzo, że wszystko się udało- a co najważniejsze- że dzieciakom bardzo się podobało!:-) (Co niektórzy już planują kolejne pieczenie, tym razem w domowym zaciszu:-)

To były naprawdę wyjątkowe Mikołajki!!!!

Wszystkie zdjęcia znajdują się tu i tu, a poniżej znajdziecie część z nich:

Klasa 4c:

święteczne pierniczenie z klasą 4c (3)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (4)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (5)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (6)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (13)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (15)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (18)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (23)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (25)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (33)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (36)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (38)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (45)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (44)

święteczne pierniczenie z klasą 4c (47)

Klasa 6b:

święteczne pierniczenie z klasą 6b (1)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (4)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (6)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (10)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (17)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (36)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (26)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (39)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (41)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (46)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (47)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (49)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (48)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (50)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (53)

święteczne pierniczenie z klasą 6b (57)

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody. Dz. U 1994 nr 24 poz.83
  • Kategorie